جیلبریکمطالب

استخدام متخصص جیلبریک

توسط مرداد ۱۵, ۱۳۹۹ بدون نظر

استخدام متخصص جیل‌بریک برای بالا بردن امنیت آیفون

این تیتر برای اپل بیشتر یک رویاست تا یک خبر ،سالهاست که آیفون یکی از مهم ترین برند های موبایل در دنیا می باشد، اما هیچوقت از دست هکرها آرامش نداشته و هربار با انتشار iOS جدید،هکرها به سرعت جیلبریک جدیدی را رو می کنند و با استفاده از باگ های امنیتی در نرم افزار و سخت افزار این برند، قفل آیفون را باز می کنند اما اینبار اپل به دنبال راهی است تا بتواند امنیت  دیوایس های خود را بالاتر از قبل ببرد؛ چرا که ظاهرا این شرکت جاناتان جیارسکی، متخصص جیلبریک (jailbreak) و پژوهشگر امنیتی را استخدام کرده . برای کسانی که با این شغل ناآشنا هستند باید بگوییم؛ جیارسکی عضو تیم برنامه‌نویسی آیفون بوده و در انجمن جیل بریکینگ به «گاز اعصاب» معروف بود. متخصص جیل‌بریک به نوعی هکر سیستم‌عامل iOS محسوب می‌شود. کسانی که جیل‌بریک می‌کنند با دسترسی به فایل‌های سیستمی می‌توانند توییک‌هایی به‌صورت غیررسمی برای افزودن قابلیت‌های جدید به آیفون بسازند.

جاناتان جیارسکی در مصاحبه‌ای گفته : «باعث افتخار  من است که کاری با مهندسی امنیت اپل و تیم طراحی آن پذیرفته‌ام و از این‌که با گروهی از افراد هم‌فکرم که در مورد حفاظت حریم شخصی و امنیت اطلاعات دغدغه دارند، همکاری می‌کنم هیجان‌زده هستم. این تصمیم حاصل وجدان کاری من است. زندگی دیجیتال ما می‌تواند اسرار زیادی در مورد ما را آشکار کند؛ مثل علایق ما، عمیق‌ترین افکار ما و حتی کسی که عاشقش شده‌ایم. بسیار خوشحالم با گروهی از افراد استثنایی که با علاقه در تلاش برای حفظ حریم افراد هستند، کار می‌کنم.(و جالبه که خودش یکی از هکرهای خوبه و حالا که بازار رو به نفع نبودن جیلبریم میبینه داره همایت می کنه از امنیت آیفون)

البته که این مسئله به‌طور قطع نمی‌تواند همه‌ی مشکلات امنیتی آیفون را حل کند. اما این خبر خوبی است که اپل در بازی حفاظت اطلاعات و حریم شخصی یک مرحله به جلو می‌رود.باید ببینیم تیم هایی مثل onc0ver یا Chekra1n که غول های جیلبریک هستند چیکار می کنند

نظر بدهید